Bu haber kez okundu.

İngiltere Konsolosluğu İngiltere Transit Vizesi

Birleşik Krallık dışında yer alan bir ülkeye seyahat eden kişiler seyahatleri sırasında İngiltere’den aktarma yapacaklarsa gittikleri ülkeye bağlı olarak İngiltere Konsolosluğu kapsamında İngiltere Transit Vizesi başvurusu yapmaları gerekir. CSS Legal İngiltere vizesi başvurularında uzman kadrosu ile, bu vize başvurusunda da danışanlarına yol gösterecektir.

Bir ülkeye İngiltere’den aktarma yaparak seyahat edecek olan kişilerin gittikleri ülkeye bağlı olarak şartları değişebilecek olan İngiltere vizesi türlerinden İngiltere Transit Vizesi almaları gerekebilir. Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Kanada veya Yeni Zelanda dışındaki ülkelere seyahat ederken İngiltere’den aktarma yapacak olan şahısların transit vize almaları gerekir. Buna ek olarak belirtmek gerekirse sayılmış olan bu ülkeler ile İsviçre ve Avrupa Birliği ülkelerinden birinde oturum iznine sahip başvuru sahipleri için İngiltere Transit Vizesi alınmasına gerek olmaz. Hangi durumlarda bu vizenin alınması gerektiği hususunu netleştiremeyen kişiler CSS& Co Legal Services uzmanları ile irtibata geçebilirler. CSS Legal şikayet edilen İngiltere’nin vize verme hususundaki bu zorlayıcı şartlar için danışanlarına ihtiyaç duyacakları profesyonel desteği sağlamaktadır.

İngiltere Transit Vizesine başvuru yapacak kişilerin yerine getirmesi gereken birtakım şartlar bulunur. Bu şartlardan en önemlisi; Birleşik Krallık’a seyahat edecek olan kişilerin ülkeye geliş nedeninin yalnızca transit geçiş yapmak olduğunu göstermeleri gerekir. Bir diğer önemli şart ise İngiltere’den transit geçiş yapacak olan kişinin İngiltere’den gitmeyi planladığı ülkeye giriş yapabileceklerini vize memuruna kanıtlamaları olacaktır. CSS Legal yorum ve analiz gerektiren bunun gibi zor İngiltere vizesi başvurularında başvuru sahiplerine bilinmesi gerekenleri profesyonelce bildirmektedir.

Yukarıda sayılan şartların dışında gidecekleri ülkede masraflarını karşılayabilmek için yeterli miktarda maddi imkânlarının olduğunu da vize memuruna sunduğu evraklar dahilinde kanıtlamalıdır.

İngiltere Transit Vizesi, Havalimanı Transferi Vizesi (Direct Airside Transit Visa) ve Havayolu, Denizyolu, Karayolu Transferi Vizesi (Visitor in Transit Visa) olarak temelde ikiye türe sahiptir.

Havalimanı Transferi Vizesi, İngiltere’de sınır kontrolünden geçmeden İngiltere’ye girecek olan kişilerin başka bir uçağa aktarma yapabilmeleri için başvuru yapabileceği bir İngiltere vizesi türü olarak karşımıza çıkar. Havalimanı Transferi Vizesi ile İngiltere’de en fazla 24 saat bulunulabilir. Bu nedenle 24 saat dolmadan başvuru sahiplerinin İngiltere’den ayrılmaları gerektiği hususuna dikkat etmelidir. Ayrıca bu vize sınır kontrolünden geçilerek İngiltere’ye girilebilen bir vize türü değildir. Bu durumların aksine davranan kişiler kaçak duruma düşecekler ve sıkıntılı bir sürece girmek durumunda kalacaklardır.

Havayolu, Denizyolu, Karayolu Transferi Vizesi (Visitor in Transit Visa) türüne ise İngiltere’de sınır kontrolünden geçecek ve 48 saat içerisinde İngiltere’den havayolu, karayolu veya denizyolu ile ayrılacak olan kişiler başvuru yapabilir. Bu vizeyi alan kişilerin 48 saat süre içinde İngiltere’den çıkış yapma şartı vardır.

Görüleceği gibi bu vize kategorisinin kendine özel şartları bulunmakta ve örneğin İngiltere’de eğitim almayı düşünen kişilerin başvuru yapamayacağı bir vize türüdür. İngiltere’de eğitim almak için de çeşitli öğrenci vizeleri bulunur ve eğitim programları için Student Portal International ile iletişime geçilebilir.

Yine bu vize türünün şartları için CSS müşavirlik uzmanları ile iletişime geçilebilir ve detaylı bilgi alınabilir.

Havalimanı Transferi Vizesi, Havayolu, Denizyolu, Karayolu Transferi Vizesi ve Uzun Dönem Havayolu, Denizyolu, Karayolu Transferi Vizesi çeşitleri bulunan İngiltere Transit Vizesi başvuruları oldukça dikkatli yapılması gereken başvurular olması dolayısı ile vize memurları dosyayı çok dikkatli inceler. Dosyada en ufak bir eksik veya hatada vize memuru İngiltere vize reddi verecek ve kişinin sonraki başvuruları da riskli duruma düşecektir.

Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması da oldukça önemlidir. Başvurusunu riske etmek istemeyen ve hatasız bir başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz ve İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal İngiltere vizesi uzmanları ile irtibata geçerek İngiltere vize - göçmenlik düzenlemeleri ve uygulamaları kurallarına uygun başvuru yapabilir. Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofisleri bulunan CSS Legal danışmanlık alanında yılların tecrübesine sahip profesyonel bir firmadır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.