Bu haber kez okundu.

SAÇ SİMÜLASYONU ÇÖZÜMÜ

    Kellik mücadelesinde yeni bir teknolojik gelişme olan saç simülasyonu uygulaması, diğer adı ile saç dövmesi yöntemi, hiçbir cerrahi operasyona gerek olmadan yapılmaktadır. Bu işlem saç mikropigmentasyonu diye de bilinir. Basitçe tanıtmak gerekirse, saç kökü ve kıl yapıları taklit edilerek saçsız bölgeye dövme uygulaması yapılır.

    Alopesi  ya da saçkıran diye bilinen, kelliğe sebep olan rahatsızlıklar sonucu bölgesel saç dökülmeleri meydana gelir. Bu dökülmeler,  saç ekiminden faydalanılarak giderilir fakat ardından çeşitli istenmeyen izler ile karşılaşılabilir. Veya yarım kalan dolgu alanlarına rastlanabilir. Tüm bu eksik kalan saçsız alanlar saç simülasyonu dediğimiz yöntem ile %100 giderilmektedir.

  Özel cihazlar ve laboratuvar testlerinden geçirilmiş boyalar ile, epidermal mikropigmentasyon uygulaması gerçekleştirilir. Saç simülasyonu bir ekim yöntemi değildir fakat saç ekimi sonrasında saç ekim yöntemi  ile birlikte kullanımı sağlanabilir.

   Esasında saç ekimi uygulaması sancılı olabilmektedir. Saç ekimi denilen operasyon, saçın yoğun olduğu bölgelerden alınan kökler ile kel bölgelere lokal anestezi yardımıyla nakil yapılması işlemine denir. Saç ekimi, kadın veya erkek fark gözetmeksizin, genetik ya da sağlık sorunlarından kaynaklanan saç dökülmeleri sonucunda, saç kaybına uğrayan herkese uygulanan bir yöntemdir. Bu işlemin tüm diğer yöntemler gibi, uzman kişilerce sağlık koşullarına uygun yapılması gerekmektedir. Saç ekimi süreci ve uygulaması sancılı bir işlemdir fakat saç simülasyonu, diğer adıyla saç dövmesi kişiyi  tüm bu problemli süreçten kurtaran yeni bir tekniktir.

   Saç simülasyonu, aslında adından da anlaşılacağı gibi saç kökleri varmış gibi bir görüntü oluşturabilmek için tasarlanmış bir işlemdir. Saç kaybının olduğu bölge tespit edildikten sonra, üç boyutlu bir gölgelendirme yapılarak saçlı alan görüntüsü verilir. Bu yöntem tüm dünya ile eş zamanlı olarak ülkemizde uygulanmaya başlamıştır.

    Saç simülasyonu uygulaması için kullanılan iki tip boya vardır;  bunlardan bir tanesi kimyasal diğeri ise bitkisel boylalardır. Kimyasal boyaların bitkisel boyalara oranla ömrünün daha uzun olduğu bilinmektedir. Birçok kişinin saç ekiminden ziyade, son dönemlerde daha çok, saç simülasyonuna başvurdukları görülmektedir. Bunun sebebi aslında, vücuda yapılan dövmelerden neredeyse farksız bir uygulama oluşu, operasyon gerektirmemesi, sağlık kurallarına uygun olması, ağrısız ve acısız olması, işlem sonrası kişinin hayat standardında bir değişiklik meydana getirmemesi gibi etkenlerdir.

   Simülasyon kafa derisine uygulanan bir dövmedir. İçeriğinde doğal pigmentler bulunan boyaların, deriye enjekte edilmesi söz konusudur. Saç simülasyonunun diğer avantajlarından bahsetmek gerekirse, kafa derisinde 3-5 yıl kadar kalmaktadır. Seyrek saçlarda çok daha verimli bir görüntü elde edilir. Kafa derisinde bulunan yara, yanık gibi izleri de ustalıkla kapatabilir. Cerrahi bir operasyon değildir. Seyrek saçlarda başarı oranı daha yüksektir. İşlem sırasında acı hissedilmez, bunun sebebi uygulama yapılacak alana önceden lokal olarak losyonlar uygulanabilmesidir.

   Her yaş ve cinsiyette insanın,  genetik faktörler ya da çeşitli hastalıklar veya stres kaynaklı saç dökülmeleri yaşaması mümkündür. Aynı zamanda yanlış kozmetik kullanımı da bu sebeplerden biridir. Saç simülasyonu tekniği, saç ekimi veya saç protezi gibi bir yöntem değildir. Ancak bu kapsamlı yöntemlerin yanı sıra uygulanabilmektedir. Önceden de bahsettiğimiz gibi sadece seyrek saçlı alanlara, kısmi dökülmelerin olduğu bölgelere uygulandığında başarı sağlanır. Çünkü tamamen bir kıl kökü taklidi dövmesidir. Saç simülasyonu, saç köklerinin varlığını göstererek tamamen estetik görünüme büyük ölçüde katkı sağlar. Saç dökülmeleri devam ettiği taktirde, simülasyon yenilenebilir. Simülasyon yöntemi uzun yıllar kalıcılığını korur ancak elbette bir süresi vardır. Bu süre tamamlandığında yenilenmesi gerekmektedir.  İletişim için https://hairhotel.com.tr/sac-simulasyonu/sac-simulasyonunda-merak-edilenler 

  

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.