Bu haber kez okundu.

Türk Öğrenciler İçin Uluslararası Okul Yapısında Eğitim - Bisi

2017-2018 eğitim öğretim yılında, Türk öğrencilerimize uluslararası standartlarda eğitim vermek amacıyla açılan okulumuz, İngiliz Okulu the British International School Istanbul olarak uluslararası okul ve eğitim alanlarında edindiğimiz 25 yıllık tecrübemizin ve eğitim kalitemizin Türk öğrencilere de aktarılması amacıyla doğmuştur. BISI International School ve BISI National School olarak iki okulumuz bulunmaktadır.

Kademeli olarak büyümeyi hedeflediğimiz okulumuzda 3 yaştan itibaren öğrencilerimizi misafir etmekteyiz. Amacımız ilk günden itibaren, uluslararası okul ortamında, Türk öğrencilerimize uluslararası standartlarda eğitim almaları için gerekli atmosferi sağlamak ve mutlu birer dünya vatandaşı olmaları yolunda gerekli desteği vermektir. İki okulumuz öğrencilerinin ortak aktivite ve etkinlikleri sayesinde, Türk öğrencilerimiz de uluslararası okul doğasıyla içiçe, keyifli bir okul tecrübesi elde etmekteler.

Eğitim Programlarımız ve Methodolojilierimiz

İngiliz Okulu olmanın getirileri doğrultusunda, öğrencilerimiz, Ulusal İngiliz Müfredatı referans alınarak hazırlanmış Türk-İngiliz Karma Müfredatı ile eğitim almaktadırlar. 25 yıldır süre gelen, uluslararası eğitim ve İngiliz Müfredatı tecrübelerimiz doğrultusunda, hangi seviyede İngilizce alt yapısına sahip olursa olsun tüm öğrencilere İngilizce öğretme konusunda tecrübeli bir okuluz. Bu sayede en iyi İngilizce eğitim veren akademik okullar arasında öncü bir kurum olarak eğitim öğretim programlarımızı yürütmekteyiz. Yürütülen Türk-İngiliz Karma Müfredatına ek olarak, ihtiyacı olan öğrencilerimiz için kişiselleştirilmiş ESL (İkinci Dil Olarak İngilizce) programı ile destek vermekteyiz.

Zekeriyaköy Anaokulu ve İlkokulu

Okulumuz Zekeriyaköy Kampüsü, öğrencilerimize öğrenmenin spor ve doğa buluştuğu öğrenme ortamı sunmaktadır. Kampüsümüzde 40 farklı milleten öğrenci misafir etmekteyiz. Bu sayede öğrencilerimiz bir çok ülkeyi Türkiye’de yaşama ve yeni kültürler tanıma fırsatı elde etmekteler. Anaokulu çağındaki çocuklar, oyun oynarak, keşfederek ve aktif olarak, hem sınıf içi hem de sınıf dışı etkinliklerle yaratıcı ve eleştirel düşünerek öğrenirler. Zekeriyaköy anaokulumuzda öğrencilerimiz 7 ana öğrenme alanından oluşan, İngiltere’nin Temel Öğretim Aşama Programı (Early Years Foundation Stage) programını takip etmekteler.

İlkokul’dan itibaren ise öğrencilerimiz Türk-İngiliz Karma Müfredatı doğrultusunda, bir İngiliz bir de Türk sınıf öğretmenlerinden oluşan akademik kadorumuzun desteği ile eğitim almaktalar. İngiliz Okulu tecrübemizle hazırladığımız özgün müfredatımız sayesinde öğrencilerimize Bilişim ve İletişim Teknolojileri (ICT), Müzik, Sanat ve Spor gibi farklı bir çok geleneksellişmiş bilim dallarına ait dersler sunmaktayız.

Sunmakta olduğumuz uluslararası standarttaki bu özgün program, ilkokul sonrasında Ortaokul ve Lise kademelerinde de devam ediyor olacaktır. Lise kademesine kadar olan süreçteki amacımız, lisede sunulacak çift diploma programına yönelik gerekli altyapıyı öğrencilerimize sağlamaktır. 16 ile 18 yaş arası öğrencilerimize, dünya genelindeki seçkin üniversiteler tarafından kabul edilen IB Diploma Programı sunuyor olacağız. Bu sayede okulumuz öğrencileri, lise döneminde IB Diploma Programı’na katılmayı tercih ettiği takdirde, MEB’in Lise Diploması’nın yanı sıra, IB Diploması da alarak çift diplomanın sahibi olacaklardır. Lisans eğitimine Türkiye’deki üniversitelerde devam etmek isteyen öğrencilerimiz için ise gerekli diploma ve sınav yolunu açık tutarak, öğrencilerimizi bu alanda da destekliyor olacağız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.